سلامت و بهداشت جنسی فرزند من- دوره پنجم

دوره پنجم نشست های ویژه مادران: " سلامت و بهداشت جنسی فرزند من " ، هشدارها، مرزها، خطاها و راهکارهایی برای حفظ سلامت جنسی کودکانمان از تولد تا 10 سالگی .
مدرس: زینب عابدینی نسب ، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی عضو انجمن OACCPP
مهلت ثبت نام تا 9 شب روز یک شنبه 17 ماه فبریه
   روز برگزاری نشست: دوشنبه 18 ماه فبریه 2013ساعت 10 تا 12.30 به وقت محلی تورونتو ، برابر با ساعت 7 بعد از ظهر تهران
  شیوه برگزاری حضوری و آن لاین
برای ثبت نام با تلفن 6477271192 یا ایمیل zainab_abedini@yahoo.com
تماس بگیرید. هزینه ثبت نام حضوری 30 دلار و آن لاین 20 دلار خواهد بود.
ثبت نام با تاخیر مبلغ بالا به اضافه 5 دلار است.
محل برگزاری: دفتر رواندرمانی و مشاوره زینب عابدینی نسب
 
252 Olive Ave, M2N4P6
علاقه مندان به شرکت در نشست به صورت آن لاین: لطفا دقایقی قبل از شروع نشست در محیط اسکایپ / یاهو مسنجر/ و یا اووو حضور یابند و آدرس زیر را به فهرست تماسهایشان در یکی از محیط های مجازی گفته شده اضافه کنند :
 
امروز برای تربیت سالم فرزندتان اقدام کنید.

 

مسائل جنسی کودکان

مسائل جنسی بیش از صرفا مسأله سکس است. مسائل جنسی شامل دو نکته است : احساس ما از این که چه کسی هستیم و چطور درباره خودمان به عنوان موجودی که احساس لذت جنسی دارد فکر می کنیم. بچه های ما از لحظه ای که به دنیا می آیند شروع می کنند به یادگیری مسائل جنسی شان. نوازش کردن با محبت کودکتان به او می آموزد که خوب است و این نوازش ها منبعی برای لذت بردن است. وقتی نام اعضای بدن او را می برید و به اعضای تناسلی نیز اشاره می کنید بچه می فهمد که این بخش از بدن هم مثل جاهای دیگر مهم است. وقتی پوشک بچه را عوض می کنید این پیام را هم قطعا به او می دهید که این بخش از بدنشان عضوی نیست که با احساس چندش با آن برخورد کنند، نیز این عضو را نباید کثیف نگه داشت.... .

این ها سر آغاز مطالبی بود که با شرکت کنندگان در این نشست آموزشی در میان گذاشتم سه ساعت و 30 دقیقه گفتگوی پر از نکته. خوب چیزهای زیادی بود که با مادران گفتگو شد. نکاتی که مسیر تربیتی آن ها را تغییر می دهد. در این نشست دوره های رشد جنسیتی کودکان از تولد تا 10 سالگی ، به شیوه ای مدون و منسجم سال به سال و مساله به مساله توضیح داده شد.

آن چه از گفتگو با مادران در اولین نشست دستگیرم شد, آن است که اگر نکاتی را  که گوشزد کردم مادران در کار کنند شاید تنها 60 درصد کار تربیت خانگی را انجام داده اند. آن چه کودکان را در این مسیر آسیب پذیر تر می کند تعارضی است که در خانه و خانواده در میان پدر و مادر هست. آن 60 درصد می تواند حتی در مواردی با نقش کمرنگ پدران به 100 درصد نزدیک شود اگر مادران هیجان مدارانه واکنش نشان ندهند, صبور باشند و شرایط نابسامان حاصل تعارض را با هنری مادرانه و زنانه به نفع سلامتی و مصلحت واقعی فرزندشان تغییر دهند. یادمان باشد بچه های ما وسط دعوای ما به هدف نادرستی که داشتند می توانند برسند پس میدان تعارض را تبدیل به فرصت مساعدی برای خطای فرزندمان نکنیم. همسر ما با ما و در جبهه ماست او را در برابر دیدگان فرزندمان نقطه مقابل خودمان قرار ندهیم. برای این کار دست از آهسته فکر کردن بردارید, به جای تفسیر و تعبیر های پیوسته رفتار همسرمان با او با محبت درباره افکارمان گفتگو کنیم و از او برای بهداشت فرزندمان و خانواده مان به عنوان بهترین گزینه کمک بخواهیم. با هم کتاب بخوانیم یا برای هم از کتابی که خوانده ایم , سخنرانی که شنیده ایم یا ایده ای که به ذهنمان می رسد گفتگو کنیم.  دلهای ما به هم نزدیک تر خواهد شد و فرزندانمان نیز سالم تر خواهند ماند.

زینب عابدینی نسب

/ 0 نظر / 5 بازدید