وبلاگ شخصی زینب عابدینی


+ شب آرزوها

نیک است که در این شب که بسیاری از مردمان از خداوند آروزها و دلخواسته هایشان را می خواهند از خداوند این خواسته ها را بخواهید:

1- خداوندا مرا از عیب هایم آگاه کن و کمکم کن تا در آن ها باقی نمانم و در خودم ویژگی های مثبتی در برطرف کردن عیب هایم ایجاد کنم.

2- خداوندا مرا از جستجوی نقاط ضعف دیگران بازدار. به من بیاموز که نقاط ضعف پدر و مادرم را نیاموزم ، نیکی هایشان را به خاطر بسپارم و در خودم پرورش دهم.

3- خداوندا مرا یاری کن تا از جستجوی نقاط ضعف خواهران و برادرانم دست بردارم و خوبی هایشان را بیینم و چشم بر بدی هایشان ببندم.

4- خداوندا مرا یاری کن تا تمام وجودم پر از محبت همسرم گردد، کوچکترین کار نیکش را سپاسگزاری کنم و از او طلبکار نباشم. یاری ام کن تا خطاهایش را ببخشم و بدیهایش را کوچک بشمارم. هر روز بیشتر عاشق او شوم و بیشتر با او یکی شوم.

5- خداوندا یاری ام کن تا خودم را با پولم ، هوشم، توانایی ها و مهارتهایم نشناسم که این ها داشته های من است بلکه خود را با آن چه هستم و آن چه می خواهم باشم بشناسم.

6- خداوندا یاری ام کن تا فرزندم را نه فقط با تن و صورتی سالم که با روان و روحی نیکو  به محضرت بفرستم. کمکم کن تا عقده های دیروزم را امروز با فرزندم نگشایم.

7- خداوندا کمکم کن حرفهای تازه تر و شیرین تر از عسل با خانواده ام بزنم و دغدغه ام توجه طلبی از این و آن نباشد که دغدغه ام یافتن راههایی راست به سوی معنایی غایی در حیاتم باشد.

8- خداوندا کمکم کن برای تو باشم نه برای خودم و دیگران را برای تو بخواهم نه برای خودم ، نیکی هایشان را بزرگ ببینم و نیکی های خودم را چماقی بر سر آنان نکنم.

9- خداوندا خالصم کن ، آرامم کن، مهربانم کن، دوستدار و دوستدارنده ام کن که مهربان ترین مهربانانی.

نویسنده : زینب عابدینی نسب ; ساعت ٦:٤٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٢/٢/٢٧
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ کارگاه آموزشی - درمانی آگاهی هیجانی

کارگاه آموزشی - درمانی آگاهی هیجانی وِیژه بانوان در تاریخ یکشنبه 12 می 2013 برگزار می شود.

تجربه ای روانشناختی و هنری برای خودشناسی عاطفی هیجانی

هدف این کارگاه افزایش خودآگاهی عاطفی ( هیجانی) شرکت کنندگان است . هیجان ها و عواطف غیر از افکار ما هستند، در حالی که کنترل آن ها گاه به کنترل افکار و رفتار های ما نیز کمک می کند. تحقیقات نشان می دهند بسیاری از مشکلات ما در روابط میان فردی به دلیل عدم آشنایی ما عواطف و احساسات خود یا دیگران است. همین ناآشنایی منجر  به واکنش های نامطلوب و ناخواسته نسبت به دیگران یا خودمان می شود. آیا می دانید بسیاری از سوء تفاهم هایی که در روابط اجتماعی ما ایجاد می شود به این دلیل است که از کودگی نیاموخته ایم چگونه احساساتمان را به نحو مطلوبی ابراز کنیم، به همین دلیل در آن موقعیت های عاطفی و هیجانی احساس می کنید دیگران درکتان نکرده اند و واکنش خوبی به شما نشان نداده اند.

در کارگاه آموزشی - درمانی آگاهی هیجانی با تکنیک های روانشناختی و ابزارها و رسانه های هنری گامی در جهت بهبود سلامت روانی خود بردارید. با عواطف خودتان آشنا می شوید، نقاط ضعف هیجانی تان را فراتر از آنچه تصور می کردید شناسایی می کنید و می اموزید عواطفتان را به نحو سازنده و نه سرکوب کنند مهار کنید.

ارائه کنندگان کارگاه: زینب عابدینی نسب ( کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و عضو OACCPP) و لیلی شرکت هنرمند و گرافیست

زمان : یکشنبه 12 می 2013  ساعت 10 تا 13

مکان : مرکز روانشناسی و مشاوره زینب عابدینی نسب 252olive ave

 

هزینه ثبت نام 70 دلار تا تاریخ 10 می / 80 دلار از دهم تا روزتبت نام /

 شرکت کنندگان در کارگاه های قبلی زینب عابدینی می توانند از تخفیف 10 درصد بهره مند شوند.

 

 

 

 

نویسنده : زینب عابدینی نسب ; ساعت ٩:٠٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٢/٢/٧
comment نظرات () لینک